Pellet drzewny

1. Kolor oraz zapach Pelletu drzewnego


Bez specjalistycznych narzędzi dobry pellet drzewny możemy rozpoznać po wyglądzie oraz zapachu. Pellet powinien mieć jednolity kolor bez większych przebarwień oraz plam.

Kolor pelletu może być jaśniejszy oraz ciemniejszy i uzależniony jest od wyprodukowanego materiału oraz obróbki technologicznej.Podczas spalania powinno się czuć zapach palonego drewna, zły znak jeśli czujemy podczas spalania ulatniające się chemikalia. Warto kupować pellet od sprawdzonych dostawców w przeciwnym razie nasz kocioł narażony jest na uszkodzenie. Zwrócić uwagę należy również czy pellet nie jest zbyt łamliwy.

W worku od pelletu nie powinno znajdować się również dużo pyłu.

2. Z jakiego drewna produkowany jest pellet drzewny ?


W Polsce najczęściej sprzedawany jest pellet mieszany liściasty i iglasty. Mieszanka tych dwóch rodzajów drzewa zapewnia nam większą jakość energetyczną. Pellet produkowany jest między innymi z drewna sosnowego, buk, świerk, modrzew.


3. Transport i przechowywanie pelletu drzewnego


Nawet najlepszy pellet kupiony na rynku może stracić swoje właściwości energetyczne jeśli będzie przechowywany w złych warunkach. Pellet musi być chroniony przed wilgocią jest ona bardzo nie pożądana. Pellet powinien być składowany w suchym pomieszczeniu.

Palety z pelletem podczas transportu powinny być zabezpieczone przed deszczem.

Kupując na stronie www.e-pellet.com masz gwarancję że pellet otrzymasz tylko najlepszej jakości.


4. Jaki najlepszy pellet drzewny ?


Najlepszy pellet drzewny to ten certyfikowany. Dlatego bardzo ważne aby nie dać się skusić lokalnym okazją i kupić pellet bez certyfikatu z niewiadomego pochodzenia.

Na opakowaniu każdego pelletu powinien znajdować się certyfikat jakościowy:

  • EN Plus A1 i/lub:

  • DIN plus

Znaczek certyfikacji musi posiadać również numer który przydzielony jest do producenta.


Certyfikat potwierdza nam że produkt jest bezpieczny o ile będzie dobrze przechowywany.W e-pellet.com sprzedajemy tylko najlepszy pellet od czołowych Polskich producentów. \
6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie